Jak wybrać rozmiar?

Wybór rozmiaru jest ważnym krokiem – z którym poradzisz sobie bez problemu!

Co należy zrobić, aby prawidłowo określić rozmiar?

Krok 1. Przygotuj linijkę, okulary korekcyjne, lusterko.

Krok 2. Zmierz szerokość frontu okularów od jednego do drugiego zausznika przykładając linijkę do górnej części oprawki.

W informacjach do zamówienia wyślij nam swoje pomiary, a my wybierzemy rozmiar odpowiedni dla Ciebie!

Pamiętaj, że na zwrot oprawek masz ZAWSZE 14 dni!

Co to jest PD?

Odległość źrenic określona skrótem PD – oznacza, w jakiej odległości od siebie znajdują się środki źrenic. Pozwala to na prawidłowe wykonanie okularów. Dobrze, jeśli specjalista badający wzrok wpisze PD na recepcie. Pomiaru można również dokonać samodzielnie przy użyciu lustra lub z pomocą drugiej osoby. W przypadku pomiaru samodzielnego należy przyłożyć linijkę tuż pod oczami i sprawdzić w odbiciu lustrzanym odległość między środkami źrenic. Z pomocą drugiej osoby można wykonać pomiar poprzez przyłożenie linijki pod źrenicami i zmierzenie odległości od środka źrenicy jednego oka do środka źrenicy drugiego oka.Przykład:PD często podawane jest na recepcie osobno dla każdego oka np. do dali.:
PD OP (oko prawe) 31,0 mm,
PD OL (oko lewe) 31,0 mm.Może też być zapisane łącznie jako PD (sumaryczne) np. do dali 62,0 mm

PD do czytania (do bliży) jest zawsze mniejsze.Może się zdarzyć, że odległości PD dla OP i OL są różne, należy to uwzględnić przy podawaniu tego parametru. Zalecamy, aby w czasie badania wzroku poprosić okulistę o zmierzenie i wpisanie rozstawu źrenic PD.